Sünnet Yapan Hastaneler ve Klinikler

24.05.2022
34
Sünnet Yapan Hastaneler ve Klinikler

Ülkemizde sünnet yapan pek çok hastane bulunmaktadır. Ancak işini profesyonel bir şekilde yapan ve gerekli deneyime sahip olan bir doktoru bulmak pek kolay değildir. Hastalar sünnet yapan hastaneler Ankara araştırmaları yapmaktadır. Dr. Zafer Mutlu olarak kaliteli bir şekilde hizmet veriyoruz. Hastalarımız ile özel olarak ilgilenerek süreci kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde atlatmalarını sağlıyoruz.

Uygulama yaptığımız alanı mutlaka sterilize ederek gerekli hijyen kurallarına uyuyoruz. Üstelik sadece çocuklar için değil her yaş grubunda olan erkekler için hizmet veriyoruz. Tüm sağlık koşullarına uyarak işlemlerimiz sonrasında hayatınıza olduğu gibi devam etmeniz için elimizden geleni yapıyoruz.

Sünneti Özel Hastanelerde Yaptırmanın Avantajları

Özel hastane sünnet işlemleri ile şu avantajlardan faydalanabilirsiniz:

  • Meydana gelebilecek travmaların önüne geçebilirsiniz: Bazı çocuklar için sünnet olmak çok korkunç bir fikir haline gelmiş olup, uzun bir süre bu acıyı atlatamayacaklarını düşünmektedirler. Özelde sünnet yaptırmanın en büyük avantajları ise kontrollü bir hizmetin sunulması, sünnet yapacak doktorların tecrübeli olması ve ortamın bu travmalara karşı hazırlıklı olmasıdır. Böylece bu oluşumu büyük oranda engeller ya da tamamen ortadan kaldırır.
  • Sağlık problemlerinde anında müdahale: Düşük bir ihtimal gibi görülse de bazen sünnet sırasında yapılacak bir hata sıkıntıya neden olabilmektedir. Bu hatanın ev içerisinde olması gerekli müdahalenin yapılması için zaman kaybı olması demektir. Hastane ortamında meydana geldiğinde ise duruma müdahale edebilecek pek çok doktor yer almaktadır.
  • Hijyenik bir ortam: Hastane ortamı ev ya da diğer sünnet işlemi yapılacak olan ortamlara göre hijyenik ve daha temiz bir ortama sahiptir. Bu nedenle sünnet sonrası bölgede meydana gelebilecek mikrop kapma ve iltihaplanma gibi problemlerin ortaya çıkma ihtimali minimuma düşürülmüş ya da yok edilmiş olacaktır.

Sünnet İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sünnet sırasında yapılmış olan uyuşturucunun etkisi 4 saat ile 5 saat arasında bir sürenin ardından geçmeye başlayınca ağrı meydana gelecektir. Çocuğunuza yazılan antibiyotik krem, fitil ve ağrı kesici şurubu düzenli bir şekilde kullanmak gereklidir. Bununla birlikte:

  • Sünnet işleminin yapılmış olduğu ilk gün çocuk aşırı hareketlerden uzak durmalı ve tuvalette kendisini zorlamamalıdır.
  • Sünnet külotu giydirebilirsiniz. Bu çocuğunuzun daha rahat hareket etmesini sağlayacaktır.
  • Bezlenen bebekler için sünnet külotuna ihtiyaç yoktur. Bez ile daha rahat bakım olacaktır.
  • Sünnet işleminin üzerin 3-4 gün geçtikten sonra çocuğa banyo yaptırabilirsiniz.
  • Yara durumu ve iyileşme süreci çocuktan çocuğa göre değişim gösterebilmektedir. Yatakta istirahat etmenin bir faydası yoktur. Yara her zaman temiz tutularak korunmalıdır.
  • Yapılmış olan dikiş materyalleri kendi kendine eriyebilen dikişler olduğu için ayrıca satın almaya gerek yoktur. Kendiliğinden eriyip düşecektir.
  • Çocuk tamamen iyileştikten sonra sünnet bölgesini sık sık sabunlu su ile yıkayıp kurulması öğretilmelidir.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.